"Dağlıq Qarabağda rus sülhməramlılarının yerləşdirilməsini təhlükəli saymır, Qarabağın birdəfəlik itirilməsi kimi qiymətləndirmirəm. Əksinə çalışmaq lazımdır ki, işğal altında olan rayonlarımız mümkün qədər tez geri qayıtsın".xa0
Bunu Moderator.az -a açıqlamasında Azərbaycanın birinci prezidenti Ayaz Mütəllibov bildirib.xa0
Ayaz Mütəllibovun fikirlərinə münasibət bildirən Politoloq Hikmət Hacızadəxa0Moderator.azxa0-a açıqlamasında bildirdixa0ki, rus qoşunları Azərbaycana gəlsə onlar heç vaxt ölkəmizi tərk etməyəcəklər:
"Rəhmətlik Elçibəy çətinliklə rus qoşunlarını ölkəmizdən çıxardı. Mən onların bura qayıtmasının qəti olaraq əleyhinəyəm. Gəlin tarixə nəzər salaq. Rus sülhməramlıları gedib Abxaziya və Osetiyada yerləşmişdi. İndi nə Osetiya var, nə də Abxaziya. Həmçinin onlar Dnestryanı respublikanı da "ağ günə" çıxardılar. Hazırda ora da əldən gedib. Biz rus qoşunlarının ölkəmizə gəlməsinin qarşısını almalıyıq. Onlar bura gəlsələr həmişəlik ölkəmizdə qalacaqlar.”x9d