Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçiriləcək.
Moderator.az xəbər verir ki, ölkəmizi turnirdə təmsil edən "Qarabağ" da növbəti oyununa çıxacaq.
Komandamız Bakıda İngiltərə "Arsenal"ını qəbul edəcək.
Bununla yanaşı, AvroLiqada daha 23 oyun keçiriləcək.
Türkiyə klublarından “Fənərbaxça” evdə “Spartak” (Slovakiya), “Beşiktaş” isə səfərdə “Malmö” (İsveç) ilə qarşılaşacaq.
4 oktyabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, II tur
A qrupu
20:55. “Bayer” (Almaniya) – AEK (Kipr)
20:55. “Sürix” (İsveçrə) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan)
1. | Bayer Leverkusen | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 |
2. | Sürix | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Ludogorets | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | 0 |
4. | AEK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
B qrupu
20:55. “Rusenborq” (Norveç) – “Leypsiq” (Almaniya)
20:55. “Zalsburq” (Avstriya) – “Seltik” (Şotlandiya)
1. | Salzburq | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 |
2. | Seltik | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Leyptsiq | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | 0 |
4. | Rosenborq | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
C qrupu
20:55. “Bordo” (Fransa) – “Kopenhagen” (Danimarka)
20:55. “Zenit” (Rusiya) – “Slaviya” (Çexiya)
. | Slavia Praqa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
2. | Zenit | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
3. | Kopenhagen | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
4. | Bordo | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
D qrupu
20:55. “Fənərbaxça” (Türkiyə) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya)
20:55. “Anderlext” (Belçika) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
1. | Dinamo Zagreb | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | 3 |
2. | Trnava | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Anderlext | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
4. | Fənərbaxça | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | 0 |
E qrupu
20:55. “Vorskla” (Ukrayna) – “Sportinq” (Portuqaliya)
20:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Arsenal” (İngiltərə)
1. | Arsenal | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:2 | 3 |
2. | Sporting | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
3. | Vorskla Poltava | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | 0 |
4. | Qarabağ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
F qrupu
20:55. “Betis” (İspaniya) – “Dudelanj” (Lüksemburq)
20:55. “Milan” (İtaliya) – “Olimpiakos” (Yunanıstan)
1. | Milan | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
2. | Betis | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 |
3. | Olimpiakos | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 |
4. | Dudelanj | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
G qrupu
23:00. “Spartak” (Moskva, Rusiya) – “Vilyarreal” (İspaniya)
23:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Rapid” (Avstriya)
1. | Rapid | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
2. | Reyncers | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
3. | Vilyareal | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
4. | Spartak Moskva | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
H qrupu
23:00. “Apollon” (Kipr) – “Marsel” (Fransa)
23:00. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Latsio” (İtaliya)
1. | Ayntraxt | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
2. | Latsio | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
3. | Marsel | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
4. | Apollon | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
İ qrupu
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Beşiktaş” (Türkiyə)
23:00. “Sarpsborq” (Norveç) – “Genk” (Belçika)
1. | Beşiktaş | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
2. | Genk | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
3. | Sarpsborq 08 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
4. | Malmö | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
J qrupu
23:00. “Krasnodar” (Rusiya) – “Sevilya” (İspaniya)
23:00. “Standard” (Belçika) – “Akhisar” (Türkiyə)
1. | Sevilya | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:1 | 3 |
2. | Krasnodar | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Akhisar | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
4. | Standart | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | 0 |
K qrupu
18:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Renn” (Fransa)
23:00. “Yabloneç” (Çexiya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna)
1. | Renn | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 |
2. | Astana | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
3. | Dinamo Kiyev | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
4. | Yablonec | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 |
L qrupu
23:00. BATE (Belarus) – PAOK (Yunanıstan)
23:00. “Çelsi” (İngiltərə) – “Videaton” (Macarıstan)
|
| ||||||
1. | BATE | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
2. | Çelsi | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | PAOK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
4. | Videaton | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |